MATLAB Campus-Wide licenca je početkom decembra 2022. uspešno pokrenuta na Univerzitetu u Beogradu (Matlab CW licenca). Zahvaljujući ovoj licenci, svi nastavnici, studenti i istraživači imaju neograničen pristup MATLAB-u, Simulink-u i svim njegovim alatima.

Između ostalog, omogućen je neograničen pristup najnovijim MATLAB alatima, kao što je MATLAB Grader, koji

-omogućava nastavnicima automatsko ocenjiivanje MATLAB kodova i skaliranje poena u bilo kom okruženju za učenje, što štedi vreme i smanjuje mogućnost ljudskih grešaka pri pregledanju zadataka,

-omogućava studentima da predaju (učitaju) svoj rad i brzo dobiju povratne informacije o svom kodu, i tako brzo identifikuju i isprave greške.

Vebinar o mogućnostima korišćenja alata MATLAB Grader u okviru Campus-Wide Matlab licence na Univerzitetu u Beogradu, biće održan u četvrtak, 9. februara 2023. sa početkom u 14 časova. Seminar je namenjen nastavnicima, a učešće je neophodna registracija na stranici:

Matlab Grader Workshop